`

Kraków i atrakcje

Kraków to zabytkowe i kulturalne centrum Polski. 
Panuje tutaj niepowtarzalny charakter, który tworzą zabytki, historyczne kościoły, przepiękne, stare kamienice,
które zabierają nas w podróż w czasie.

 

 

 

 

Rynek Główny

Rynek Główny

Niepowtarzalny klimat

Rynek Główny w Krakowie to miejsce, które musi odwiedzić każdy kto zawita do Krakowa.

Na jego wyjątkowość ma wpływa wiele czynników. Przede wszystkim znajdują się tutaj słynne Sukiennice, kościół Mariacki, wieża ratuszowa, kościół św. Wojciecha i przepiękne zabytkowe kamiennice. Ponadto odwiedzających urzekają liczne kawiarnie, restauracje, uliczni artyści i romantyczne dorożki.

 

Zamek na Wawelu

Zamek na Wawelu

Siedziba władców

Zamek Królewski na Wawelu leży przy lewym brzegu Wisły. Ta siedziba wielu władców znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Warto także zajrzeć do Smoczej Jamy, w której rzekomo przebywał Smok Wawelski.

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki

Ponad 1000-letni ołtarz

Kościół Mariacki w Krakowie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce.

Z daleka widać dwie różniące się od siebie wieże, których budowę opisuje ciekawa legenda.

We wnętrzu znajduje wspaniały ołtarz, dzieło Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Dwa ruchome skrzydła ołtarza prezentują sceny z życia Chrystusa i Marii. Całość wykonana w drewnie dębowym, które ma obecnie ponad 1000 lat.

Sukiennice

Sukiennice

Krakowskie Sukiennice w przeszłości spełniały funkcje handlowe i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Znajdują się tutaj stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami.

Piętro Sukiennic zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku, a w podziemiach można odkryć przeszłość Krakowa i dawnego Rynku (Muzeum Podziemia Rynku).

Kazimierz

Kazimierz

Kazimierz to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krakowie, uwielbiany przez lokalnych mieszkańców. Można tutaj zwiedzić zabytkowe synagogi – Starą, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel oraz kościoły – Bożego Ciała, św. Katarzyny, św. Trójcy czy kościół na Skałce.

Znajduje się tutaj także wiele restauracji, klubów, barów i kawiarni. Życie skupia się przede wszystkim wokół Placu Nowego, zwanego też Żydowskim, gdzie serwowane są legendarne zapiekanki.

Powrót
Wrzesińska 9, Kraków
+48 797 991 331
Rezerwuj online
już od: 193 /pokój
Przyjazd
Wyjazd
Sprawdź termin
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij